Ablak
Feuer Yvette: „Aki ezt meg akarja úszni, annak tragédiába torkollik az élete”
boon.hu - 2018.03.04 - Bujdos Attila
„Bond világa elképesztően sötét, de nagyon pontosan láttat élethelyzeteket. Az összetettsége, mélysége ragadott magával. Komplex, mint az élet maga. Az Ablak egy nagyon küzdelmes életű családról szól. Szerintem sok embernek van az övékhez hasonló problémája. És a társadalmi háttértől függetlenül is fontos téma egy fiatalember számára a szüleihez való viszonya, a róluk való leválása, a saját útkeresése.”
A Bohócok a Láthatáron budapesti csoport vendégszerepelt a KDSZ-ben
Pannon RTV - 2017.02.23 - Husnyák Andrea
„Sokszor sokkoló, és nehéz szembesülni ezzel a témával.”
Oldani a nyomasztó érzetet
7ora7.hu - 2015.03.18 - Hodászi Ádám
„Feuer Yvette színész, drámapedagógus Magyarországon és Ausztriában kezdte tanulni és gyakorolni a bohóc művészetet 1996-ban, amit aztán Amerikában tovább mélyített. Öt éve Budapesten alapította meg a Bohócok a Láthatáron Csoportot. Azóta járják a mélyszegénységben élő magyar településeket, hogy a bohóc gyerekelőadásaikkal mosolyt csaljanak a nézők arcára. Most középiskolásoknak készítettek előadást – nem bohócosat.”
Mindent a szemnek
7ora7.hu - 2015.03.12 - Török Ákos
“Nem az a kérdés, hogy vannak-e olyan családok, ahol mindez önmagunk és mások pusztításával megtörténik – mert ilyenek vannak. Az a kérdés, hogy ennek a képzeletbeli tizenhat éves fiúnak a lepusztuló világával éppen nekünk van-e dolgunk. Az előadás megkínál minket ezzel a világgal, és nem is elsősorban a szociális érzékenységünk miatt, hanem a brutális csupaszságán keresztül, ami akaratlanul is gondoskodásra és gondolkodásra késztet. Nem hívogat be minket – de a címe nem is Ajtó.”
Úgy is lehet beszélgetni, hogy nem értesz egyet
kulturpart.hu - 2015.03.12 - Moravecz Orsolya
„Az előadást követő foglalkozás célja nem az, hogy válaszokat adjunk, és azokat sulykoljuk bele a nézőbe. Sokkal inkább, hogy egyfajta struktúrát adjunk a darabról való gondolkodásnak, hogy teret nyissunk az éppen aktuálisan jelenlévő csoport érdeklődésének. … Nyilván nem mindenki egyformán fogékony valamire, különbözőek az ízlések, ez természetes. Úgy is lehet jókat beszélgetni egy előadásról, ha mondjuk kevésbé tetszett, vagy nem értesz maradéktalanul egyet azzal, amit láttál.”